מטפלות לקשישים
מטפלות לקשישים
You are here:

תפקיד המטפלות לקשישים הינו לעזור לקשישים ובעלי מוגבלויות ולהקל עליהם
בתפקוד היום יומי.

השירות מטפלות לקשישים כולל:

  • טיפול אישיסיוע ברחצה ובהלבשה לצורך שמירה על היגיינה אישית.
  • ניהול משק הביתניקיון, כביסה, בישול, עריכת קניות ורכישת תרופות.
  • השגחה: ניתנת השגחה בבית או בחוץ בהתאם לשעות שנקבעו והמטפל יארח חברה למטופל. בנוסף, המטפל יכול לשהות לצד המטופל בזמן אשפוזו בבית חולים.
  • ליווי: הליווי מתבצע בהתאם למצבו של הקשיש וכולל: טיולים, ביקור בקופ"ח, הגעה לטיפולים בביה"ח, ליווי לקניות ולסידורים.

טיפול בקשישים דורש מסירות ומקצועיות. בעזרת מענית תוכלו למצוא מטפל סיעודי המחויב בצורה מלאה לדרישות הקשיש. בעזרת המטפלים שלנו יכולה המשפחה להיות בטוחה לגבי ביטחונו של הקשיש בסביבה הביתית.
חברת מענית מעסיקה מטפלים סיעודיים מקצועיים, הן מטפלים ישראלים והן מטפלים זרים, הן לפי שעות במהלך היום והן ל-24 שעות ביממה, הן טיפול בבית הלקוח והן השגחות על מאושפזים בבתי החולים.
חייגו לסניף הקרוב למקום מגוריכם או חייגו למספר הראשי– 1700-557-008

שירותי טרום סיעוד

ניתן לקבל שירותי טרום סיעוד במקביל לתהליך הגשת הבקשה ועוד טרם קבלת הזכאות מהביטוח הלאומי. שירות טרום הסיעוד אינו כרוך בתשלום.
שירות טרום סיעוד כולל הכנסת מטפלת ל-6 שעות שבועיות ומעלה 
בבית הקשיש או בזמן אישפוזו.

טיפול בקשישים
טיפול בקשישים: לדאוג ליקרים לכם

ריכזנו עבורכם מידע שימושי שיעזור לכם להתמצא יותר בתחום הטיפול בקשישים, כדי שתוכלו לתת להורים שלכם את הפתרונות הטובים ביותר.

חוק הסיעוד – איך מקבלים גמלת סיעוד?

חוק הסיעוד שנכנס לתוקף ב-1988 מסייע לבני המשפחה בטיפול בקשיש, כאשר מטרת העל של החוק הייתה לאפשר את הישארות הקשיש בביתו ובמסגרת הקהילה בה הוא חי כל חייו. החוק מגדיר כי לזכאים תינתן גמלת סיעוד, כלומר סל שירותים שמאפשר להם להעסיק מטפל בביתם.

הזכאים לקבל את הגמלה הם תושבי ישראל שהגיעו לגיל פרישה, מתגוררים בביתם וזקוקים לסיוע של אדם אחר בביצוע פעולות יומיומיות. ישנם קריטריונים נוספים לקבלת הגמלה, וכדאי להתעדכן ולמצוא את כל המידע. אנחנו במענית סיעוד נוכל לסייע לכם לברר כיצד והאם תוכלו לקבל את הגמלה.

מתי יש צורך במטפל חיצוני?

לרוב, הזיקנה היא תהליך הדרגתי שאינו קורה בין לילה. זה מתחיל מקשיים בביצוע פעולות שונות, כאשר בשלבים הראשונים בני המשפחה מסוגלים לסייע לקשיש להתגבר על הקשיים. אבל התדרדרות מצבו של הקשיש עלולה לגרום בשלב מסוים לצורך בטיפול צמוד. הטיפול עשוי להיות נצרך בגלל קשיים בביצוע פעולות בסיסיות, או בגלל סכנה בריאותית בהימצאות לבד.

כיוון שבני המשפחה לא יכולים לשהות עם הקשיש 24/7, נשקלות שתי אפשרויות: מעבר לבית אבות או טיפול באמצעות מטפל זר בבית. ההחלטה בין השתיים אינה פשוטה, ובדרך כלל ההעדפה היא להשאיר את הקשיש בבית ולסייע לו באמצעות מטפל, אולם חשוב לומר שכל מקרה נבחן לגופו תוך מתן תשומת לב לכלל הפרטים.

טיפול בקשישים באמצעות מטפל זר

ישנם מטפלים ישראלים וקיימים גם מטפלים רבים שהם עובדים זרים המגיעים לישראל כדי לסייע לקשישים וחולים. מדובר באזרחי מדינות שונות אשר קיבלו אישור ממוסדות המדינה להגיע לישראל ולהשתלב בתחום הטיפול. מטפל מקבל בדרך כלל אישור ל-4 שנים, ובמידה והוא מועסק באותו המקום הוא יכול להאריך את השהייה שלו בישראל.

רוצים להתייעץ?

מחפשים מטפלת? השאירו פרטים ונחזור אליכם.