תהליך קבלת שירות סיעוד
תהליך קבלת שירותי סיעוד
You are here:

תהליך קבלת שירותי סיעוד:

א. במידה וכבר קיבלת זכאות מביטוח לאומי (גמלת סיעוד)
הנך יכול לפנות אלינו למספר הטלפון: 1700-557-008 ונדאג להתאים את המטפלת סיעודית המתאימה עבורך ותוכל כבר להתחיל בקבלת השירות באופן מיידי. כמו כן, במידה ואתם מעוניינים בעובד זר, נסייע לכם בתהליך ההשמה.

ב. במידה וטרם קיבלת זכאות מביטוח לאומי:

  • לחץ על המדריך לקבלת גמלת סיעוד
  • ניתן לפנות אלינו להסבר על תהליך הגשת הבקשה
    ובנוסף ניתן לקבל שירותי טרום סיעוד במקביל לתהליך הגשת הבקשה.
    שירות טרום הסיעוד אינו כרוך בתשלום.
    שירות טרום סיעוד כולל הכנסת מטפלת ל-6 שעות שבועיות בבית הקשיש או בזמן אישפוזו.

לקבלת שירותי טרום סיעוד
חייגו לסניף הקרוב למקום מגוריכם או חייגו למספר הראשי: 1700-557-008

תהליך קבלת זכאות לשירותי סיעוד
תהליך קבלת השירות

מתכוננים לקבל גמלת סיעוד? זה התהליך שיהיה עליכם לעבור

מי שהגיע לגיל פרישה, גר בקהילה וזקוק לסיוע בפעולות בסיסיות או להשגחה יכול להגיש בקשה לקבלת גמלה. לא כל אחד ואחת זכאים לקבל את הגמלה, ויש מספר תנאים שעליהם למלא. תהליך קבלת השירות כולל הגשת מסמכים וביצוע בדיקות שתכליתן לברר האם מגיש הבקשה אכן זכאי לקבל את הסיוע.

אם אתם מתעתדים להגיש בקשה, או שכבר הגשתם בקשה ואתם נמצאים בהליך – אתם בטח רוצים לדעת מה מצפה לכם. הכנו עבורכם הסבר מפורט של כל השלבים שאתם עתידים לעבור.

1. הגשת תביעה לקבלת גמלת סיעוד

תהליך קבלת השירות מתחיל בהגשת תביעה לקבלת גמלת סיעוד. הצוות המקצועי של מענית סיעוד ישמח לסייע לכם בתהליך. אחרי מילוי הטופס תוכלו להגיש אותו באופן מקוון, או להדפיס ולהגיש באופן ידני לסניף המוסד הביטוח הלאומי הקרוב לביתכם. אל תשכחו לצרף את כלל המסמכים הנדרשים כמפורט בטופס.

2. מבחן תלות

במידה ולא ניתן לקבוע את הזכאות על סמך המסמכים שהוגשו, יתבצע מבחן תלות על ידי גורם מעריך מטעם המוסד לביטוח לאומי. המבחן ייערך בביתו של המבקש, ויבחן את יכולתו לבצע את 5 פעולות היומיום: רחצה, אכילה, הלבשה, ניידות וטיפול בהפרשות.  

3. חישוב הניקוד

על כל אחת מהפעולות שיבצע המבקש במבחן התלות הוא יקבל ניקוד. בשלב הבא פקיד התביעות יחשב את סך הנקודות שנצברו ויקבע את שיעור הזכאות. על פי מספר הנקודות שנצברו ומצבו האישי של המבקש הוא ידורג לרמת הגמלה המתאימה לו, כאשר ישנן 6 רמות בסך הכל.

4. אישור, אישור חלקי או דחייה

אחרי חישוב הניקוד יקבע האם המבקש זכאי לגמלה זמנית או לגמלה קבועה באחת מ-6 רמות הסיעוד. בחלק מהמקרים התביעה עלולה להידחות.

5. קביעת סל שירותים

אחרי שהתקבלה ההחלטה, הזכאי יכול לבחור בסל השירותים המגיע לו. סל השירותים כולל שירותים שונים שניתנים במטרה לסייע לזכאי בפעולות בסיסיות כמו ניהול משק בית, טיפול והשגחה. השירותים הללו עשויים עזרה של מטפל או מטפלת וכן ביקור במרכזי יום לקשיש, אספקת מוצרי ספיגה חד פעמיים, לחצן מצוקה, שירותי כביסה ועוד.

6. ערעור (אם צריך)

כאשר סבורים שההחלטה שנתקבלה אינה מוצדקת ניתן להגיש ערעור. הערעור יוגש לוועדה לעררים, או לבית הדין האזורי לעבודה בהתאם לסיבת הערעור. ערעור על ההחלטה לגבי תלות המבוטח יוגש לוועדה לעררים, וערעורים אחרים יוגשו לבית הדין האזורי לעבודה.

7. בדיקה מחדש (אם חלה החמרה במצב המבקש)

עם השנים המצב הרפואי של הזכאי עלול להחמיר. במידה והוחמר מצבו הרפואי של מקבל הגמלה ניתן להגיש בקשה לבדיקה מחדש של רמת הזכאות. חשוב לדעת שבכל מקרה, היקף גמלת הסיעוד לא יופחת והזכאות לא תישלל לאחר הבדיקה המחודשת, כך שאם אתם סבורים שחלה המחמרה משמעותית – כדאי להגיש בקשה לבדיקה מחודשת.

אנחנו כאן בשבילכם

תהליך קבלת השירות של גמלת סיעוד עלול להיות מעט מורכב. אנחנו בחברת מענית סיעוד נעמוד לצידכם לאורך הדרך, ונעשה הכל כדי שהתהליך יעבור בצורה הטובה ביותר.

רוצים להתייעץ?

מחפשים מטפלת? השאירו פרטים ונחזור אליכם.