שירותי סיעוד
תהליך קבלת הזכאות
You are here:

אנשים שהגיעו לגיל פרישה, גרים בביתם וזקוקים לסיוע בביצוע פעולות יומיומיות כמו אכילה, הליכה, רחצה ועוד, זכאים לקבל קצבת סיעוד. הקצבה אינה ניתנת באופן אוטומטי, וכדי לקבל אותה יש לנקוט מספר פעולות. אנחנו במענית סיעוד יצרנו עבורכם מדריך מסודר, שיסייע לכם בתהליך.

כל מה שעליכם לדעת על מנת לקבל את השירות הן במידה וכבר קיבלת זכאות מביטוח לאומי (גמלת סיעוד) והן במידה וטרם קיבלת זכאות מביטוח לאומי.
להסבר המלא אודות תהליך קבלת השירות לחץ כאן

מדריך זה יסייע לכם בהגשת הבקשה לגמלת סיעוד. החל ממילוי הטופס, הסבר אודות הטפסים עליכם לצרף, אופן הגשת המסמכים, משך התהליך, בדיקה תפקודית, החלטה ועד לביקור וקביעת תכנית טיפול.
לכל שלבי הגשת הבקשה לגמלת סיעוד לחץ כאן

ריכזנו עבורכם את כל הקישורים לטפסים חשובים באינטרנט.
לכל הטפסים לחץ כאן

קבלת זכאות גמלת סיעוד
קבלת הזכאות - דברים שחשוב לדעת

מחנכים אותנו לדאוג לעצמנו, לעבוד, לבשל, להסתדר לבד, אבל בגיל מסוים פעולות שהיו בסיסיות בעבר, הופכות למורכבות יותר. גברים ונשים שהגיעו לגיל פרישה (67 ו-62 בהתאמה), וזקוקים לסיוע בביצוע פעולות בסיסיות זכאים לקבל גמלת סיעוד.

מי זכאי לקבל גמלת סיעוד?

קבלת הזכאות לגמלת סיעוד תלויה בעמידה בחמישה תנאים. ללא עמידה בכלל התנאים לא תתקבל הגמלה.

  1. תושבות וגיל – אזרח ישראל שהגיע לגיל פרישה זכאי לקבל גמלה. מי שקיבל מעמד תושב רק אחרי שהגיע לגיל הפרישה יהיה זכאי רק אם קיבל סל קליטה ממשרד הפנים, או אם עלה על פי חוק השבות.
  2. גובה ההכנסות – זכאות לגמלה נקבעת על פי גובה ההכנסות, כאשר סכום הגמלה משתנה בהתאם לגובה ההכנסות ולמצב המשפחתי. ניתן לקבל מידע מפורט על הזכאות לגמלה בהתאם להכנסות ולמצב המשפחתי באתר המוסד לביטוח לאומי.
  3. עצמאיות – רק אדם הזקוק לעזרה בביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות יהיה זכאי לקבל את הקצבה. כדי לקבוע האם האדם זכאי, תגיע לביתו של המבקש אחות אשר תבדוק את מצבו ותבחן האם הוא זקוק להשגחה למען בטיחותו ובטיחות הסובבים אותו.
  4. מקום מגורים – אדם השוהה בביתו או בדיור מוגן יהיה זכאי לגמלת סיעוד. במידה והמבקש מאושפז במחלקה סיעודית הוא יהיה זכאי רק במידה והוא שוהה במחלקה לתשושים או עצמאיים.
  5. בלעדיות – אדם המקבל קצבת נכות מהביטוח הלאומי או גמלה לטיפול אישי מאוצר המדינה יאלץ לבחור בין הקצבה אותה הוא כבר מקבל לבין גמלת סיעוד. מי שמקבל הטבות כמו ליווי או עזרת הזולת ממשרד הביטחון לא יוכל לקבל גמלת סיעוד. לעומת זאת, אדם המקבל תוספת למימון צרכים מיוחדים ממשרד הביטחון יוכל לקבל בנוסף גם גמלת סיעוד.

קבלת הזכאות – לאילו שירותים אני זכאי?

כיוון שיש אפשרויות שונות, ההמלצה היא לבנות סל שירותי סיעוד מותאם אישית. חברת מענית סיעוד מספקת שירותי סיעוד מגוונים, תוך הקפדה על מתן יחס אישי ומקצועי. בנוסף, אנחנו מסייעים ללקוחותינו להגיש בקשה לקבלת הקצבה ולבנות סל שירותי סיעוד מותאם אישית. אתם מוזמנים לפנות אלינו.

רוצים להתייעץ?

מחפשים מטפלת? השאירו פרטים ונחזור אליכם.