מטפלות לקשישים
You are here:

מטפלות לקשישים

מטפלות לקשישים: תפקיד המטפלות לקשישים הינו לעזור לקשישים ובעלי מוגבלויות ולהקל עליהם
בתפקוד היום יומי.

מטפלות לקשישים: מה כולל השירות

  • טיפול אישיסיוע ברחצה ובהלבשה לצורך שמירה על היגיינה אישית.
  • ניהול משק הביתניקיון, כביסה, בישול, עריכת קניות ורכישת תרופות.
  • השגחה: ניתנת השגחה בבית או בחוץ בהתאם לשעות שנקבעו והמטפל יארח חברה למטופל. בנוסף, המטפל יכול לשהות לצד המטופל בזמן אשפוזו בבית חולים.
  • ליווי: הליווי מתבצע בהתאם למצבו של הקשיש וכולל: טיולים, ביקור בקופ"ח, הגעה לטיפולים בביה"ח, ליווי לקניות ולסידורים.

טיפול בקשישים דורש מסירות ומקצועיות. בעזרת מענית תוכלו למצוא מטפל סיעודי המחויב בצורה מלאה לדרישות הקשיש. בעזרת המטפלים שלנו יכולה המשפחה להיות בטוחה לגבי ביטחונו של הקשיש בסביבה הביתית.
חברת מענית מעסיקה מטפלים סיעודיים מקצועיים, הן מטפלים ישראלים והן מטפלים זרים, הן לפי שעות במהלך היום והן ל-24 שעות ביממה, הן טיפול בבית הלקוח והן השגחות על מאושפזים בבתי החולים.
חייגו לסניף הקרוב למקום מגוריכם או חייגו למספר הראשי– 1700-557-008

שירותי טרום סיעוד

ניתן לקבל שירותי טרום סיעוד במקביל לתהליך הגשת הבקשה ועוד טרם קבלת הזכאות מהביטוח הלאומי. שירות טרום הסיעוד אינו כרוך בתשלום.
שירות טרום סיעוד כולל הכנסת מטפלת ל-6 שעות שבועיות ומעלה 
בבית הקשיש או בזמן אישפוזו.

חברות טיפול בקשישים: לדאוג ליקרים לכם

ריכזנו עבורכם מידע שימושי שיעזור לכם להתמצא יותר בתחום הטיפול בקשישים, כדי שתוכלו לתת להורים שלכם את הפתרונות הטובים ביותר.

חוק הסיעוד: איך מקבלים גמלת סיעוד?

חוק הסיעוד שנכנס לתוקף ב-1988 מסייע לבני המשפחה בטיפול בקשיש, כאשר מטרת העל של החוק הייתה לאפשר את הישארות הקשיש בביתו ובמסגרת הקהילה בה הוא חי כל חייו. החוק מגדיר כי לזכאים תינתן גמלת סיעוד, כלומר סל שירותים שמאפשר להם להעסיק מטפל בביתם.

הזכאים לקבל את הגמלה הם תושבי ישראל שהגיעו לגיל פרישה, מתגוררים בביתם וזקוקים לסיוע של אדם אחר בביצוע פעולות יומיומיות. ישנם קריטריונים נוספים לקבלת הגמלה, וכדאי להתעדכן ולמצוא את כל המידע. אנחנו במענית סיעוד נוכל לסייע לכם לברר כיצד והאם תוכלו לקבל את הגמלה.

מתי יש צורך במטפל חיצוני?

לרוב, הזיקנה היא תהליך הדרגתי שאינו קורה בין לילה. זה מתחיל מקשיים בביצוע פעולות שונות, כאשר בשלבים הראשונים בני המשפחה מסוגלים לסייע לקשיש להתגבר על הקשיים. אבל התדרדרות מצבו של הקשיש עלולה לגרום בשלב מסוים לצורך בטיפול צמוד. הטיפול עשוי להיות נצרך בגלל קשיים בביצוע פעולות בסיסיות, או בגלל סכנה בריאותית בהימצאות לבד.

כיוון שבני המשפחה לא יכולים לשהות עם הקשיש 24/7, נשקלות שתי אפשרויות: מעבר לבית אבות או טיפול באמצעות מטפל זר בבית. ההחלטה בין השתיים אינה פשוטה, ובדרך כלל ההעדפה היא להשאיר את הקשיש בבית ולסייע לו באמצעות מטפל, אולם חשוב לומר שכל מקרה נבחן לגופו תוך מתן תשומת לב לכלל הפרטים.

טיפול בקשישים באמצעות מטפל זר

ישנם מטפלים ישראלים וקיימים גם מטפלים רבים שהם עובדים זרים המגיעים לישראל כדי לסייע לקשישים וחולים. מדובר באזרחי מדינות שונות אשר קיבלו אישור ממוסדות המדינה להגיע לישראל ולהשתלב בתחום הטיפול. מטפל מקבל בדרך כלל אישור ל-4 שנים, ובמידה והוא מועסק באותו המקום הוא יכול להאריך את השהייה שלו בישראל.

היום בעקבות התארכות תוחלת החיים, נשים מגיעות לגילאי 84 בממוצע וגברים מגיעים בממוצע לגיל 80. גיל הפרישה שהינו גיל הפנסיה פוגש אותנו במלוא כושרנו ומרצנו, עם בריאות תקינה בדרך כלל, המאפשרת לנו להתפנות סוף סוף וליהנות מהחיים.

העולם המודרני מציע לגיל השלישי פעילויות פנאי ותיירות במגוון רחב של אפשרויות, והיום ניתן לראות המוני מטיילים בגילאי שבעים ושמונים פלוס, מטיילים ותרים את הארץ וגם נוסעים לחופשות וטיולים מאתגרים בחו"ל. לאחר הפרישה, עוד עשור או שניים ויותר, אנחנו חיים ונהנים בחיק המשפחה והנכדים. הגיל מתחיל להראות אותותיו בעשור השמיני והתשיעי, אז לעתים עקב שינוי פתאומי בבריאות כמו התקף או תופעות זיקנה, אנחנו עלולים למצוא עצמנו או את הורינו במצב בו הם נזקקים לעזרה בבית בחיי היומיום ואף לעזרה בתפקוד הרגיל. בעזרת חוק הסיעוד של הביטוח הלאומי, ניתן היום לקבל מטפלת לקשישים, המגיעה אל בית הקשיש למספר שעות או גם ניתן לקבל מטפלת או מטפלת ישראלית או עובד זר המתגורר בבית הקשיש ותומך ועוזר לו בכל צרכיו 24/7 .

התהליך הבירוקראטי הנדרש בכדי לקבל זכאות עבור מטפלת לקשישים הינו ארוך וכדאי להתחיל בעוד מועד להתעניין ולאסוף אינפורמציה לגבי זכויות הקשיש.

איך משיגים מטפלת לקשישים

על מנת להשיג מטפלת לקשישים או עובד זר ברישיון, נדרש הליך ארוך של מילוי טפסים והגשת  בקשה לביטוח הלאומי ונדרש לצרף חוות דעת של רופא משפחה. בדרך כלל לאחר המתנה וקביעת מועד, יגיע מעריך מטעם הביטוח הלאומי שיבצע בדיקת הערכה תפקודית של הקשיש בביצוע פעולות יומיות, עבור הזכאות.  לאחר המתנה נוספת ועם קבלת ההיתר, המטופל הקשיש הופך למעסיק ועליו לאתר מטפלת, לחתום חוזה ולדאוג לתשלום חדשי, למועדי ותשלומי חופשים, לחידוש רישיון, וביטוח בריאותי עבור העובדת. כל הזכויות המגיעות לעובד או העובדת באחריותו של הקשיש מאחר ועל פי החוק, הוא בלבד המעסיק החוקי של העובד או העובדת. ניתן לצלוח את כל המשוכות המורכבות האלה ביעילות בעזרת חברות סיעוד, המספקות ליווי צמוד לאורך כל השלבים עד להשגת מטפלת או עובד זר מתאים עבור הקשיש לשביעות רצונו.

חברות טיפול בקשישים

אנשים רבים מגיעים לגילאים מופלגים במצב תפקודי מצוין, הודות לפלאי הרפואה המודרנית והתזונה שהאריכו את תוחלת חיינו מעבר לשמונים שנה בקלות. אך הזמן לא עוצר מלכת, הגיל מתקדם ועימו מגיע שלב בו נדרשים סיוע ועזרה הן במטלות הבית היומיות ומאוחר יותר גם בתפקודי היומיום כמו הלבשה, אכילה, רחצה ועוד.

אדם קשיש הזקוק לסיוע ותלוי בזולת, הוא אדם הנמצא במצב רגיש ופגיע. הקשיים התפקודיים והתלות משליכים על מצב רוחו וגם על מצבו הקוגניטיבי.

בני המשפחה שבדרך כלל נחלצים לעזרה, מגיעים בהמשך למצב בו הם אינם יכולים לספק את כל צרכיו של ההורה הקשיש.  היום ניתן לקבל סיוע סיעודי ועזרה על פי חוק סיעוד של ביטוח לאומי. למען השגת העזרה הנדרשת לקשיש נדרשת התמודדות ביורוקרטית מורכבת וארוכה הכוללת, מילוי טפסים, הגשת בקשות, הערכת זכאות, דוח רופא משפחה, המתנה לאישורים ועוד.

סיוע על ידי חברות טיפול בקשישים

ניתן היום לקבל סיוע וליווי מלא לכל אורך התהליך,עד לקבלת העזרה הנדרשת על ידי חברות טיפול בקשישים.

ניתן בקלות להיכנס לאתרי האינטרנט של חברות טיפול בקשישים, למלא טופס פנייה עם פרטים ולקבל מענה מהיר ושירות מלא מהחברה. חשוב לציין כי כדאי להתחיל מהר ככל האפשר בהליך מיצוי הזכויות המגיעות לקשיש. חברות טיפול בקשישים נותנות ליווי וייעוץ והכוונה בעת הפנייה לגופים השונים כגון קופת חולים, ביטוח לאומי, משרד הבריאות, חברות ביטוח פרטיות ועוד. המידע אודות הזכויות הסיעודיות עבור קשישים אינו מועבר אליהם באופן מסודר, קשישים רבים אינם מצויים בזכויות המגיעות להם ואינם ממצים את מלוא הזכויות והעזרה עקב חוסר במידע והקושי הביורוקרטי הכרוך בהשגתו ובהשגת הזכאות.

איזה שירות ניתן על ידי חברות סיעוד?

חברת טיפול בקשישים מלווה את הקשיש ומשפחתו בכל התהליך הביורוקרטי הנדרש בעת הבקשה לסיוע על פי חוק הסיעוד של הביטוח הלאומי. הכול בהתאם לבדיקות הזכאות ומילוי הטפסים הרלוונטיים עד לקבלת הזכאות על פי חוק הסיעוד. בנוסף מכיוון שתיתכן המתנה ארוכה לקבלת תשובה, חברת הסיעוד מלווה במעקב צמוד ועזרה עד מילוי כל הצרכים על פי הזכאות.

רוצים להתייעץ?

מחפשים מטפלת? השאירו פרטים ונחזור אליכם.